Vážení zákazníci, naše prodejny jsou od 10.5.2021 opět otevřeny. Otevírací doba - prodejna v Plzni: PO-PÁ 13:00 - 18:00, SO, NE po dohodě (602 618 034), prodejna Klatovy: po dohodě (736 640 724). Váš M-HOCKEY

Hokejové chrániče ramen

Nejprodávanější

141 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Hokejové chrániče ramen (nazýváme též ramena nebo hokejová vesta) slouží k ochraně horní části trupu - především ramen, klíčních kostí, žeber a páteře - proti nárazu při pádu na ledovou plochu, na mantinel nebo na jiného hráče. Taktéž Vás chrániče ramen ochrání před nárazem puku a protivníkovy hokejky. Hokejové chrániče ramen je nutno přizpůsobit velikosti obvodu hrudníku - ramena se zapínají vesměs na suchý zip ve spodní části chráničů. I když jsou řemínky elastické, je potřeba zvolit správnou míru utažení. Při hře, tedy při hlubokém dýchání, se horní část trupu roztáhne. Chrániče ramen by Vás neměly stahovat tak, aby bránily v řádném dýchání. Zároveň však nesmí být volné, aby se při nárazu nesesmýkly. Většina chráničů má taktéž zapínání okolo vrchní části paže (elastický řemínek na suchý zip). Také zde je třeba najít vhodnou míru utáhnutí řemínku.

Při výběru dbejte mimo správné velikosti také na délku chrániče v hrudní části. Obránci používají většinou delší variantu (větší ochrana), útočníci zase kratší (lepší obratnost). Taktéž dbejte na to, aby Vám chrániče nijak nebránily v pohybu. U chráničů vyšších řad, lze počítat s nižší váhou z důvodu použití kvalitnějších a lehčích materiálů. Kvalitnější chrániče mají systémy k rychlému odvodu potu a použité materiály nepodléhají plísním. Po použití chrániče nechte vždy zcela vysušit. Většinu chráničů ramen lze vyprat v pračce při nižších teplotách.

Velikosti: youth (dětské, někdy ještě dále členěno), juniorské S, M, L, XL, seniorské S, M, L, XL, popř. XXL. Pro správný výběr použijte tabulky velikostí, které najdete na našich stránkách, popř. nás kontaktujte. Rádi Vám poradíme.